Baza Noclegowa

Zestawienie miejsc gdzie można przenocować

Gospodarstwo Agroturystyczne „Niezapominajka” w Garnku

Błonie 1
Garnek
42-270

Jeśli masz pytania skontaktuj się z nami

tel.: 508 957 611
e-mail: agroniezapominajka@wp.pl

Nasze Gospodarstwo Agroturystyczne Niezapominajka zostało otwarte 3 stycznia 2009r.

Założycielami gospodarstwa są Elżbieta i Mirosław Ślęzak. Nazwa Niezapominajka została stworzona z myślą o tym, aby wszyscy nasi goście doznali NIEZAPOMNIANYCH wrażeń i z przyjemnością do nas powracali. Powierzchnia całego gospodarstwa wynosi ponad 3h, z którego północna część jest zalesiona, a przy zachodniej części płynie rzeka Warta z przystaniom kajakową. Jesteśmy na etapie powiększania mini zoo, stworzenia ścieżki tematycznej, na której będą się znajdowały różnego rodzaju drzewa i krzewy.

W Gospodarstwie Agroturystycznym znajduje się część wypoczynkowa do której zalicza się cztery pokoje i dwie łazienki oraz część rozrywkowa, w której znajduje się bar i duża sala konferencyjno – integracyjna, posiadamy plac zabaw oraz miejsce do grillowania i biesiadowania, a także do dyspozycji gości oferujemy dziesięć kajaków.

Na życzenie naszych gości możemy zorganizować spotkanie z miejscowym pszczelarzem, który oprowadzi nas po pasiece oraz krótko wyjaśni proces powstawania każdego rodzaju miodu.

Organizujemy zimowe kuligi, a w sezonie letnim możemy zorganizować wycieczkę bryczką, zwiedzając okolicę i poznawać jej historię. Polecamy również miejscowy park, w którym można spacerować i odetchnąć świeżym powietrzem.

 

Mini Zoo

W naszym mini zoo zwierzątka mają sie jak w raju.
Kozy, owce, osły, koń oraz wszędobylskie kury znajdziecie na pastwisku lub w stajni.
Perełkami naszego zoo sa:
Osły Oskar i Punia, kozioł Shrek, ponad 20szt wszędobylskich i rozkosznych świń wietnamskich lubiących pospacerować po całym gospodarstwie oraz parka pawi Kubuś i Zuzia.
W dalszej części zoo znajdziecie woliery z ptactwem. Ozdobne kury, bażanty,kaczki, perliczki czy pawie na pewno przykują Wasze oko.Nie możemy też zapomnieć
o gąskach bo te nasze nie dadzą o sobie zapomnieć.Ich oku nie uniknie żaden obcy, alarmu nie potrzebujemy.Na koniec zapraszamy Państwa do przystanku przy wolierze
z królikami.Nasi podopieczni chętnie podchodzą do siatki wiec dzieci mają możliwość podania króliczkowi trawy. W naszej zagrodzie znajdują sie:
– Owce wrzosówki (ok 150szt)
– Kozy (ok 15szt)
– Osioł (2szt)
– Świnie wietnamskie (ok 25szt)
– Kury ozdobne silki, arakuny, kohiny i inne (ok 30szt)
– Kury nioski ( tego nie wie nikt 
– Perliczki (4szt)
– Paw (2szt)
– Gęsi (7szt)
– Kaczki (4szt)
– Bażant bananowy (3szt)
– Bażant łowny (3szt)
– Bażant srebrny (3szt)
– Bażant złoty (3szt)
– Królik pospolity (5szt)
– Królik belg olbrzymi (3szt)
– Królik Castorex (2szt)

 

Zagroda Edukacyjna

Gospodarstwo Agroturystyczne NIEZAPOMINAJKA należy do Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych, które są prowadzone przez Centrum Doradztwa Rolniczego Oddział w Krakowie. Sieć służy upowszechnieniu idei edukacji w gospodarstwie rolnym oraz promocji działalności gospodarstw edukacyjnych.


Celem działania sieci jest:

  1. Podniesienie prestiżu zawodu rolnika i upowszechnienie  wiedzy na temat pochodzenia żywności,
  2. Różnicowanie pozarolniczej działalności na obszarach wiejskich,
  3. Zachowanie dziedzictwa kulturowego wsi.


Do uczestnictwa w sieci może przystąpić każdy obiekt spełniający warunki definicji „Zagrody edukacyjnej”. Udział w sieci jest dobrowolny i bezpłatny. Przystąpienie do sieci odbywa się na podstawie kwestionariusza zgłoszenia i rekomendacji uprawnionego doradcy ODR. Uczestnicy sieci otrzymują promocję ofert w ogólnopolskim systemie internetowym oraz wsparcie doradcze i szkoleniowe, a także możliwość wzajemnej wymiany doświadczeń. Uczestnicy sieci otrzymują prawo do identyfikowania obiektu logo zagrody edukacyjnej.

Pizzeria

Cennik dostępny na stonie internerowej gospodarstwa agroturystycznego "Niezapominajka".

Quady

Dla zwolenników adrenaliny mamy 4szt quadów o pojemności 150ccm z automatyczną skrzynią biegów. Każdy powie że 150ccm to słabizna ale wierzcie nam dla początkującego zupełnie to wystarczy. Dla posiadaczy praw jazdy kat.B istnieje możliwość jazdy po okolicy Garnka, quady maja ważne OC oraz są zarejestrowane.

Oczywistym są również kaski, których rozmiar dostosujemy indywidualnie do potrzeb klienta.